March 21, 2013

Liebster Blog Award

Nominowała mnie Mirushia, za co dziękuję, zawsze miło zostać do czegoś nominowanym. Przy okazji będzie spam kilkoma randomowymi zdjęciami z ostatniego miesiąca, bo długo mnie tu nie było. So, enjoy~


ZASADY - odpowiadam na jedenaście pytań osoby, która mnie nominowała. Następnie wymyślam tyle samo pytań i nominuję kolejne jedenaście osób. Proste.

1. Jak się zachowujesz, kiedy nic Ci nie wychodzi? Szczerze? Przez jakiś czas jestem mocno załamany, tracę wiarę w siebie, w swoje działania, tracę motywację, siły, czasami sięgam nawet po alkohol (ale to naprawdę bardzo rzadko) i jakieś mocniejsze używki. Dużo zależy także od tego, jak wielką porażkę poniosłem. Ostatnio naprawdę nic mi nie wychodzi. Poparzyłem sobie palce trzy razy w ciągu czterech dni, połamałem paznokcie, zdarzało mi się upuszczać różne rzeczy, miałem po prostu pecha. Wczoraj poniosłem największą porażkę, nie udało mi się być na wymarzonym koncercie. Z czego szybko się otrząsnąłem o dziwo. Może dlatego, że wrócą tu w listopadzie i tym razem kupię bilet pierwszego dnia przedsprzedaży. W skrócie; przez pewien czas jestem załamany, później szukam motywacji i staram się coś zrobić ze swoim życiem. Jak na razie bez widocznych efektów.

2. Zdarza się, że popełniasz ten sam błąd kilka razy? Owszem, bardzo często, tj. popełniam ten sam błąd, nie w sensie, że popełniam wiele błędów, które popełniam wiele razy. Najczęstsze? Szybko ufam ludziom czego później zwykle żałuję, nie umiem utrzymać języka ze zębami (przez co mam sporo kłopotów czasem) i odkładam sprawy na później, a potem jest deadline i jestem w kropce.

3. Czego chciałbyś/chciałabyś nauczyć w przyszłości swoje dzieci? Przede wszystkim tolerancji, przyjmowania konstruktywnej krytyki, szacunku do starszych ludzi i natury, postępowania według swoich zasad. Chciałbym, aby potrafiły podnieść się z porażek, aby nie odbierały im one wiary w siebie (w przeciwieństwie do mnie). A teraz najgłupsze, nauczę je miłości do muzyki (tak, tak, do HURTS w szczególności). Chciałbym także, aby potrafiły przeciwstawić się ciasnym ramom, normom narzucanym przez społeczeństwo. Chciałbym, aby były zawsze sobą.

4. Potrafisz grać na jakimś instrumencie muzycznym? Na jakim? A granie na nerwach się liczy? I nie, w tym momencie naprawdę nie żartuję. Uczyłem się sam gry na gitarze (do tej pory się nie nauczyłem) więc nie powiem, że to właśnie na niej umiem grać. Najlepiej jednak wychodzi mi granie na nerwach.

5. Co jest w Tobie wyjątkowego? DNA, linie papilarne. A mniej poważnie? Nie uważam się za kogoś super wyjątkowego pod względem wyglądu czy zachowania. Jednak każdy jest pod jakimś względem wyjątkowy. Jeśli miałbym określić to w sobie, to powiedziałbym, że mój sposób myślenia i bycia jest dosyć.. indywidualny, że tak powiem.

6. Jakie są Twoje ulubione bajki z dzieciństwa? Heathcliff and the Catillac Cats, Inspektor Gadżet, Gumisie, Smerfy, Muminki, Tom i Jerry, Flinstonowie, Jetsonowie, Sylwester i Tweetty, Krecik, Pinki i Mózg, Struś Pędziwiatr, Dexter, Scooby Doo, Batman, Świat według Ludwiczka, Motomyszy z Marsa, Wojownicze Żółwie Ninja, Spiderman, Brygada RR, Lucky Luck, Miś Yogi, Zaczarowany ołówek, Pat i kot, Zorro, Tabaluga. A anime też może być? Bo jeśli tak to na pierwszy plan idzie Yattaman, Król Szamanów, Czarodziejka z Księżyca.

7. Kolekcjonujesz coś nietypowego? Ajdenty z konwentów, bilety i paragony ze wszystkich wyjazdów (za granicę; do innych miast, aby się z kimś spotkać; na koncerty). Kolekcjonowanie rzeczy nietypowych jest samo w sobie nietypowe. Co mam na myśli mówiąc rzeczy nietypowe? Chociażby serwetkę z restauracji ze Słowacji, w której byłem z rodzicami kilka lat temu; kamyczek znaleziony podczas łażenia po klifach w Aberdeen, bilety do kina (niektóre nawet sprzed sześciu lat) i wiele innych, naprawdę nietypowych rzeczy.

8. Jakie trzy kraje chciałbyś/chciałabyś odwiedzić najbardziej? Szwecja, Stany Zjednoczone, Japonia / Wielka Brytania. Co do ostatniego jestem naprawdę rozdarty, do Japoni chciałbym pojechać przez pryzmat hobby, zainteresowania językiem, modą, muzyką. Z drugiej strony Wielka Brytania kusząca wspaniałym Londynem, Edynburgiem, Aberdeen, urokiem Szkocji. Pozostaję tutaj z dylematem.

9. Ulubiony kolor? Pewnie w ogóle tego po mnie nie widać, ale czarny.

10. Masz rodzeństwo? Biologiczne mam, starszą Siostrę. Mam też rodzeństwo od innych rodziców. Mojego kochanego Braciszka, najcudowniejszego Matta (stawiam piwo, że by się kłócił z tym co napisałem przed chwilą).

11. Co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu? Będę banalny jeśli napiszę, że rodzina? Nawet jeśli, to naprawdę są dla mnie najważniejsi. Znajomi, nawet przyjaciele, przychodzą i odchodzą, oni będą ze mną zawsze, o czym już niejednokrotnie mogłem się przekonać. Wyjdę na "płytkiego" ale powiem szczerze, że kariera i pieniądze. Może i szczęścia nie dają, ale wygodniej się płacze w Porsche niż na rowerze. Poza tym, cenię sobie wolność, swobodę (wyglądu i poglądów) oraz, co zabrzmi niezmiernie płytko, sławę. Chciałbym coś w życiu osiągnąć, być dla innych inspiracją, być kimś. Mówcie co chcecie, ale zapytaliście co jest najważniejsze, więc odpowiedziałem szczerze.

O BOŻE, WRESZCIE. Dosyć długo mi to zajęło, ale nie mogę powiedzieć, że to jaka udręka była. Lubię odpowiadać na pytania, o ile nie są zbyt osobiste. Muszę przejść jednak do tej mniej przyjemnej części, czyli zadać pytania i wyznaczyć osoby, które będą się musiały użerać z nimi.

01. Czy jest coś, z czym nigdy się nie rozstajesz, bez czego nie potrafisz wyjść z domu?
02. Czy jest jakaś gwiazda (kina/muzyki/inne), z którą chciałabyś się spotkać twarzą w twarz i porozmawiać?
03. Czy posiadasz jakieś natręctwo (jak na przykład częste mycie rąk)?
04. Czy chcesz mieć w przyszłości dzieci? Jeśli tak, ile i jakie imiona byś im nadał/nadała.
05. Jak większość ludzi na pewno masz na liście odtwarzania piosenkę, której nigdy nie słuchasz, ale i której nie usuwasz. Podaj tytuł i wykonawcę. Jeśli nie masz takiego utworu na liście, brawo dla Ciebie! (bez sarkazmu)
06. Banalnie, bo banalnie, ale to dopiero połowa pytań, więc - Twój ulubiony film? Może być nawet (maksymalnie) trzy tytuły, bo zwykle wybór jest naprawdę ciężki ;)
07. Czy jest coś, czego w przyszłości chcesz na pewno spróbować? Jak np., skok ze spadochronem, nurkowanie z rekinami, etc.
08. Magiczna umiejętność, którą chciałbyś mieć (tylko jedna). Dla przykładu - zatrzymywanie czasu, niewidzialność, teleportacja.
09. Kuchnię z jakiego kraju lubisz najbardziej?
10. Co robisz zaraz po przebudzeniu?
11. Co byś zrobił/zrobiła, gdybyśmy spotkali się w realu? :)

NOMINOWANI:
1. patipatwestgyaru.blogspot.com
2. kashirose.blogspot.com
3. cutegyaru.blogspot.com
4. magicwordcherry.blogspot.com
5. thepinkugene.blogspot.com
7. bunbunka.blogspot.com
8. rozendolly.blogspot.com
9. youneverbeenlookinglikeme.blogspot.com

Dziękuję za uwagę :) Zakończę tę notkę słodkim akcentem, wręcz bardzo słodkim~ Dobranoc!
8 comments:

 1. Ciekawe odpowiedzi :) Też oglądałam Króla Szamanów i Czarodziejkę z Księżyca. Podoba mi się, że się tak rozpisujesz by dokładnie odpowiedzieć ^^

  ReplyDelete
  Replies
  1. Lubię odpowiadać na pytania, dlatego cieszę się, że zostałem nominowany jeszcze przez znajomą ;)

   Delete
 2. dziękuję ;)
  bardzo słodki akcent ;)

  ReplyDelete
 3. Haru, wlasnie niedawno zostalam juz nominowana, jesli chcesz moge napisac w komentarzu odpowiedzi na twoje pytania ;)

  ReplyDelete
 4. Świetne zdjęcia :3 A Mikado uwielbiam !

  ReplyDelete
 5. Dzięki za nominację, odpowiem w najbliższym czasie ;)
  btw. czekam na nową notkę, bo ostatnio coś pusto u ciebie ;-;

  ReplyDelete
 6. Odpowiedziałam na pytania ,tylko nie mogę podać link w tamtym poście.Piszę tu http://thepinkugene.blogspot.com/2013/04/liebster-blog-award-denim-jacket.html Proszę bardzo ^^

  ReplyDelete